Jak podejść do rozwodu, jak wygląda proces rozwodu – komentarz Adwokat Karoliny Karlińskiej – Markiewicz

Rozwód stanowi jedno z najtrudniejszych i najbardziej obciążających doświadczeń. O tym, jak właściwie podejść do tego procesu i zadbać o własny dobrostan dla „Newsweeka” tłumaczy adwokat Karolina Karlińska-Markiewicz.

Obecnie co trzecie zawarte małżeństwo zakończy się rozwodem. Sprawa rozwodowa nie zawsze musi być dodatkowym obciążeniem psychicznym, wystarczy, że strony właściwie zadbają o własny dobrostan i dojdą do przemyślanego porozumienia, uwzględniającego sytuację i dobro dzieci.

„Powinniśmy odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie: czy chcemy się rozwieść, czy rozwodzić?”, komentuje mec. Karolina Karlińska-Markiewicz. Proces ten wymaga oceny własnych motywacji, sytuacji i oczekiwań. Co ważne, należy jasno określić swoje priorytety.

„Pamiętajmy, że nasze wyjściowe podejście oraz to, w jaki sposób do rozwodu się przygotujemy, będzie miało wpływ na jego przebieg, a w konsekwencji na dalsze życie. Dlatego skupmy się na własnych potrzebach i ustalonej przez naszego pełnomocnika taktyce” – tłumaczy adwokat.

Iwona Dominik, „A więc żegnaj…”, Newsweek, 1 czerwca 2021, link.

powrót do poprzedniej strony

Odpowiedz