Ubezwłasnowolnienie a sprzedaż mieszkania. Jak przebiega postępowanie?

Ubezwłasnowolnienie a sprzedaż mieszkania. Jak przebiega postępowanieKomentarz Adwokat Karoliny Karlińskiej-Markiewicz w Dzienniku Gazecie Prawnej: „Ubezwłasnowolnienie a sprzedaż mieszkania. Jak przebiega postępowanie?”

Poniżej fragment artykułu:

„Także adwokat Karolina Karlińska-Markiewicz mówi o tym, że w przykładowo sprzedaży mieszkania ubezwłasnowolnionego opiekun jest zobowiązany do drobiazgowego rozliczenia się przed sądem z otrzymanych z tej transakcji środków. – Dokonujemy tego przez złożenie sprawozdania z zarządu majątkiem. Musimy w nim udokumentować każdy wydatek poczyniony z uzyskanej sumy – wyjaśnia Karlińska-Markiewicz.

– W praktyce miałam do czynienia nawet z takimi sytuacjami, że ktoś z rodziny składa na opiekuna donos do sądu, że dochodzi do niewłaściwego dysponowania majątkiem chorego. Wtedy sąd wydaje zarządzenia w przedmiocie tego, by osoba dokładnie wykazała jakie pozyskała środki ze sprzedaży i na co kolejno je przeznaczyła.”

Cała publikacja jest dostępna tutaj: https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/9449286,ubezwlasnowolnienie-a-sprzedaz-mieszkania-jak-przebiega-postepowanie.html

powrót do poprzedniej strony

Odpowiedz